Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amor es Perros

1. 11. 2006
Byla to sladká holčička. Dlouhé vlasy stočené do prstýnků, hnědé oči, hřejivý úsměv, drobná, křehká a naivní. Věřila v Tebe! Věřila, že existuješ. Věřila, že jsi to nejlepší, co jí mohlo potkat. Byla jsi pro ni sladká a hřejivá. Když jí objímal a líbal, věřila, že jsi tam s ní. Potom odešel a ona poznala, že jsi hořká, krutá a zlá. Ty jí nejvíc ubližuješ. Je to už jiná dívka. Dlouhé černé vlasy má rozpuštěné a rovné, hnědé oči, dříve tak hřejivé, jsou prázdné a její pohled zamrazí až u srdce. Její rty už neznají úsměv. Již není naivní. Poznala realitu. Pryč jsou časy bílých střevíčků, dotyků a úsměvů. Vojenské boty, nenávist a pohrdání jsou teď na jejich místě. Nevěří v tebe…..

Prochází ulicemi a vyhýbá se pohledům. Nevadí jí déšť, který slepuje její vlasy v těžké prameny. Nevnímá, jak si vítr pohrává s jejím dlouhým kabátem. Nevadí jí bláto na vysokých, těžkých botách. Vnímá jen chladnou ocel kříže visícího jí na krku. Míjí ty davy hloupých, naivních ovcí. Proplétá se ulicemi a nevnímá nic kolem sebe………

Ostrá bolest jí trhá plíce. Nemůže se nadechnout. Tolik to bolí. Pláče a má strach. To ty si jí sem dohnala. Víš to? Těžký kříž se zvedá na její hrudi v pravidelných intervalech. Ta bolest je nesnesitelná. Ona chce ale žít. Bojuje ze všech sil. Nezemře kvůli tobě. Ty za to nestojíš. Pro ni neexistuješ. Pohrdá tebou a dává to najevo. Nemůže, už nemá sílu. Kříž nehybně leží na její hrudi. Oči má otevřené a plné slz. Ptají se "PROČ?" Pro tebe se nesluší umírat.

Na náhrobním kameni bylo napsáno to, v co věřila. To stádo hloupých a naivních ovcí, které přišlo na její pohřeb, to nechápalo. Jen jedna dívka to chápala. To ona přečetla ten nápis.
"Amor es tracion,
amor es angustia,
amor es pecado,
amor es esperanza,
amor es dolor,
amor es muerte.
Que es el amor?............. Amor es perros"

"Pro ni se nesluší umírat. Však zápal plic byl silnější. Proto nás opustila……"
Rudá růže dopadla na černou rakev spolu s dešťovými kapkami. I nebe pláče, protože ví, že pro ni se nesluší umírat, protože Láska………….. je KURVA!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář